Apvalaus stalo diskusija "Rizikos valdymo įrankiai"

Rizikos valdymo profesionalų asociacija 2017 m. spalio 3 d. organizuoja apvalaus stalo diskusiją tema "Rizikos valdymo įrankiai" ir kviečia į ją VAA narius. Diskusijoje bus aptariamos rizikos valdymo galimybės ir šiuo tikslu pasitelkiami IT įrankiai.

Susitikimo moderatorius – patyręs bankinės srities rizikos ir duomenų analizės specialistas Raimondas Berniūnas. 

Registracija vykdoma naudojantis nuoroda https://goo.gl/forms/43V1BQ0NJxeF2aCk2.

Apvalaus stalo diskusija kibernetinės saugos tema

2017 m. spalio 9 d. VAA rengia apvalaus stalo diskusiją „Informacinių technologijų kibernetinės saugos pažeidimai ir vidaus auditoriaus vaidmuo jų prevencijoje“. Lektorius - Kibernetinio saugumo tyrėjas ir Internetinio saugumo kritinio saugumo kontrolių centro steigėjas dr. Vilius Benetis.

Dalyvius registruojame iki 2017 m. spalio 2 d. naudodamiesi nuoroda https://goo.gl/forms/Hfz0fzbOZwmUPZy23

VAA narių šventė

VAA veiklos 20 metų sukaktį VAA nariai minėjo ne tik šių metų gegužės mėnesį vykusios jubiliejinės tarptautinės konferencijos metu, bet ir prasidėjus rudeniui susibūrę natūralios gamtos apsuptyje įsikūrusiame kaimo turizmo paslaugų ir pramogų komplekse „Riterio krantas“. Į susitikimą rinkosi kolegos iš įvairių įmonių ir organizacijų, sektorių, Lietuvos miestų. Tai buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti, išbandyti save, kaip komandos narį, smagiai praleisti laiką varžantis su kolegomis nuotykių ekspertų surengtame smegenų žaidimo turnyre.

Mokymai pasiruošti egzaminams CIA sertifikatui įgyti ir/arba tolimesniam vidaus auditorių profesiniam tobulėjimui

VAA tęsia tradiciją padėti VAA nariams ir kitiems besidomintiesiems pasirengti laikyti egzaminus siekiant CIA, sertifikuoto vidaus auditoriaus, vardo. Šį kartą mokymus vesti pakvietėme Jean-Pierre Garitte, kuris yra yra vidaus audito profesionalas, konsultantas ir lektorius. Pasirengimo laikyti CIA egzaminus mokymus Jean-Pierre Garitte rengia nuo 1995 m. įvairiose pasaulio vietose. VAA nariams jis pažįstamas ir kaip 2017 m. gegužės mėn. vykusios VAA konferencijos pranešėjas ir mokymų efektyvaus auditoriaus įrankių ir technikos tema (angl. – „Tools and techniques for an effective internal auditor“) dėstytojas. 

Kiekvienai CIA egzamino daliai pasirengti Jean-Pierre Garitte skiria 2 dienas. Iš viso mokymai truks 6 dienas: 2017 m. lapkričio 6 – 9 d. (4 dienos) ir 2017 m. gruodžio 7 – 8  d. (2 dienos). 

Mokymų dalyvius registruojame naudodamiesi forma https://goo.gl/forms/quLobzMRdiqfWjcl1 iki 2017 m. spalio 23 d.

Pagrindinių priežasčių analizės ir metinio audito plano rengimo mokymai Latvijoje

2017 m. rugsėjo 28 ir 29 dienomis Rygoje (Latvijoje) rengiami 2 dienų mokymai pagrindinių priežasčių analizės ir metinio audito plano rengimo tema anglų kalba „Root Cause Analysis & Developing the Annual Audit plan“. Mokymų lektorius - šios srities profesionalas James Paterson (CIA).

Registruojantis iki 2017 m. rugpjūčio 31 d., taikoma mažesnė mokymų kaina.

Mokymai apgaulių nustatymo ir tyrimo tema

VAA džiaugiasi galimybe 2017 m. lapkričio 7 d. pakviesti įvairių sričių specialistus, besidominčius apgaulių nustatymo metodologija ir jos taikymu darbe, į tyrėjo, žvalgybos specialisto ir minties lyderio Stephen Grossman mokymus “Apgaulės nustatymas ir įrodymų analizė - pagrindinis sukčiavimo tyrimo įrankis”.

Stephen Grossman turi praktikos tiriamojo pobūdžio apklausų, apgaulės aptikimo, profiliavimo, teismo lingvistinės analizės, krizių ir konfliktų derybų srityse, įvairiose pasaulio šalyse yra sprendęs skirtingas saugumo, rizikos ir krizių situacijas, įskaitant apgaules, turto prievartavimą, šantažą, įmonių šnipinėjimą, akcininkų ginčus, agresyvų bylinėjimąsi, didelius nusikaltimus ir vidaus rizikos tyrimus. Be privačios praktikos jis konsultuoja aktualiais ir rezonansiniais atvejais teisėsaugos srityje, taip pat moko tyrėjus, kriminalinės žvalgybos pareigūnus, įkaitų ir (arba) krizių derybininkus ir nusikaltėlių profilių sudarytojus.

Norinčius dalyvauti mokymuose registruojame iki 2017 m. spalio 20 d. naudodamiesi nuoroda https://goo.gl/forms/xxGydgLB2e9Y7ONZ2.

Vidaus auditorių mokymai

2017 m. spalio 2 – 6 d. ir 16 – 20 d. VAA organizuoja kvalifikacinius vidaus auditorių mokymus, kurių tikslas – padėti įsisavinti vidaus audito teorijos, vidaus kontrolės ir rizikos valdymo, valdymo apskaitos, informacinių technologijų, finansų valdymo, valdymo teorijos, finansinės apskaitos pagrindus, susipažinti su Tarptautinio vidaus auditorių instituto standartų bei Etikos kodekso reikalavimais ir pasirengti baigiamajam testui. Sėkmingai išlaikius testą, išduodamas Vidaus auditoriaus atestatas, kurio išdavimas patvirtina asmens žinias, įgytas mokantis pagal VAA valdybos patvirtintą vidaus auditorių mokymo programą bei asmens gebėjimą atlikti vidaus auditą, konsultuoti vidaus kontrolės ir rizikos valdymo klausimais, organizuoti vidaus auditorių grupės, vidaus audito tarnybos veiklą. Vidaus auditorių atestatas yra pripažintas Lietuvoje ir vertinamas darbdavių (tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus).

Kviečiame registruotis iki 2017 m. rugsėjo 15 d. šioje nuorodoje http://www.manoapklausa.lt/apklausa/917733767/. Detalesnė informacija bus teikiama elektroniniu paštu visiems užsiregistravusiems.

Seminaras asmens duomenų tvarkymo tema

Rizikos valdymo profesionalų asociacija 2017 m. rugsėjo 19 d. ir spalio 19 d. organizuoja seminarą “Asmens duomenų tvarkymo poveikio ir rizikos vertinimas”.

Šis seminaras skirtas viešojo ir privataus sektoriaus įmonių ir organizacijų vadovams, duomenų apsaugos pareigūnams, vidaus auditoriams, teisininkams, informacinių išteklių saugumo įgaliotiniams, informacinių sistemų administratoriams, asmenims priimantiems sprendimus dėl asmens duomenų tvarkymo organizacijoje.

Naujos Tarptautinio vidaus auditorių instituto išleistos gairės

Naujose rekomenduojamose gairėse „Vidaus audito veiklos nuostatų modelis“ (anglų k. Model Internal Audit Activity Charter) pateikiami praktiniai patarimai ir pavyzdžiai sudarant vidaus audito veiklos nuostatus.

Gairės “Didžiųjų duomenų suvokimas ir auditavimas” (anglų k. Understanding and Auditing Big Data) padės vidaus auditoriams suprasti tokius didžiųjų duomenų aspektus kaip strateginiai tikslai, sėkmės kriterijai, valdymo ir veiklos procesai, technologijos, įrankiai ir kt. Taip pat padės suprasti pagrindines rizikas, iššūkius ir pavyzdines kontrolės priemones, kurios turėtų būti apsvarstomos planuojant didžiųjų duomenų auditą. 

Puslapiai