VAA naujienos

 

Lietuvos Respublikos Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė

 

Dalijamės pokalbiu su buvusia finansų ministre, Lietuvos banko valdybos nare, dabartine Seimo Audito komiteto pirmininke Ingrida Šimonyte apie vidaus auditą. Kalbėti apie vidaus auditą aiškiai ir suprantamai dažnai būna sudėtinga, nes daug taisyklių, formų, standartų, tačiau Ingrida Šimonytė net ir apie vidaus auditą moka papasakoti įdomiai. Stebėtina, kaip greitai prabėgo pokalbio laikas, kurio metu išsakyta daug įdomių minčių, pastebėjimų, kritikos, vertingų patarimų, skirtų vidaus auditoriams ir vadovams.

 

Vidaus auditorių asociacijos pirmininkė Ina Lukošienė 2018 m. spalio 5 - 6 d. dalyvavo Europos vidaus auditorių institutų konfederacijos (ECIIA) Generalinėje Asamblėjoje Madride, kurioje atstovavo Lietuvą, kaip vieną šios organizacijos narių.

Dalijamės kvietimu į konferenciją, kuri vyks Islandijoje. Kolegų žinutė Jums: This time of the year the darkness brings opportunities to watch the beautiful northern lights in the sky. It is a true inspiration for us internal audit and risk management specialists looking forward to the upcoming NORDIC LIGHT 2019 conference in Reykjavík. The conference will take place 8 – 10 May 2019.

Siekdamas didinti sklaidą apie vidaus audito profesiją ir užmegzti bei palaikyti ryšius su įvairiomis organizacijomis, Vidaus auditorių asociacijos Partnerystės ir Bendradarbiavimo komitetas iniciavo susitikimą su  Mykolo Romerio universitetu.  

Šią savaitę dalijamės pokalbiu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ generaliniu direktoriumi bei valdybos nariu Mantu Bartuška apie tai, ko vienos didžiausių Lietuvos įmonių vadovo nuomone, tikimasi iš vidaus audito, kokia jo nauda ir reikšmė vadovų efektyvaus laiko panaudojimui bei kas papildo vadovui būtinų savybių rinkinį. Malonus sutapimas, kad šį pokalbį publikuojame prieš paskutinįjį rugpjūčio savaitgalį, kurį kiekvienais metais švenčiama profesinė geležinkelininkų diena. 

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Mantas Bartuška

Šią savaitę dalijamės pokalbiu su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotoju Arvydu Nekrošiumi apie abipusį pasitikėjimą, tų pačių tikslų siekimą, vidaus auditoriaus ir vadovybės vertybinį pagrindą bei apie tai, kodėl vidaus auditoriui reikalingi ne tik geri komunikavimo įgūdžiai, bet ir šalti nervai.

Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius (aut. O. Posaškova)

Vidaus auditorių asociacijos valdybos pirmininkė Ina Lukošienė

Portale "Verslo žinios" publikuotas straipsnis apie vidaus auditą, kurio autorė - Vidaus auditorių asociacijos valdybos pirmininkė Ina Lukošienė: "Vidaus auditas - įmonėms, kurioms rūpi jų sveikata".

IIA pristato naujausią leidinių serijos "Pasaulinės perspektyvos ir įžvalgos" dalį "Lankstumas ir novatoriškumas", kurioje apibrėžiama, ką reiškia būti lanksčiu ir novatorišku šiuolaikinėje rinkoje ir kaip šios dvi sąvokos tarpusavyje susiję. Leidinį rasite paspaudę čia.

Apie tai, kokie vidaus auditoriaus patarimai reikalingi vadovui ir ką gali pasiūlyti vidaus auditorius, šią savaitę kalbamės su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Vasara jau įsibėgėja, lepindama šiltais orais, o retkarčiais iškrėsdama vieną kitą šlapią ar vėjo gūsiais paženklintą pokštą. Tuo pačiu, pilnu tempu įsibėgėja ir Asociacijos naujosios valdybos veikla. Tiesa, artimiausiu metu ją keletui savaičių pristabdys atostogų metas, bet prieš atitrūkdama nuo darbų, noriu visiems asociacijos nariams papasakoti, kuo valdyba gyveno ir ką nuveikė per tuos porą, nuo balandžio rinkimų praėjusių mėnesių.

Vidaus auditorių asociacijos valdybos pirmininkė Ina Lukošienė

 

Apie audito naudą įmonėje bei ko valdybos nariai tikisi iš vidaus audito kalbinome AB „Klaipėdos nafta“ valdybos pirmininką, UAB „ACC Distribution" valdybos narį, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Alumni draugijos tarybos narį, tarybos pirmininką Giedrių Dusevičių. 

AB „Klaipėdos nafta“ valdybos pirmininkas Giedrius Dusevičius

Vasarai įsibėgėjus, šią savaitę dalijamės dar vienu įdomiu pokalbiu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministru Roku Masiuliu apie tai, ko aukščiausio lygmens vadovai tikisi iš vidaus audito, ką profesionalus vidaus auditorius privalo išmokti ir kokia yra tikroji vidaus audito nauda ir paskirtis organizacijoje.

LR Susisiekimo ministras Rokas Masiulis

Tęsiant pokalbius su vadovais šią savaitę dalijamės dar vienu įdomiu ir įkvepiančiu  pokalbiu apie vidaus auditoriaus profesiją, reikalavimus šios srities profesionalų, aukštos kvalifikacijos specialistų kompetencijoms, užtikrinančioms gebėjimą iš tikrųjų pagelbėti, patarti ir prisidėti prie geresnės įmonės – geresnės visuomenės – geresnės valstybės kūrimo. Apie tai, kokia vidaus audito nauda įmonėje, kuriai atstovauja ir ko tikisi iš vidaus audito kalbėjome su AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininku Romu Švedu, kuris taip pat yra nepriklausomas valdybos narys, JT Ekonominės komisijos Europai ESPOO Konvencijos (UNECE) Vykdomojo komiteto pirmininkas, ES Energetikos reguliatorių bendradarbiavimo agentūros (ACER) Administracinės tarybos pakaitinis narys, VU TSPMI lektorius, nepriklausomas ekspertas.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininkas Romas Švedas

Šią savaitę publikuojame Ryčio Ambrazevičiaus, asociacijos „Baltic Institute of Corporate Governance“ prezidento, EPSO-G valdybos nario ir pirmininko mintis apie vidaus auditą.

Šios savaitės pokalbis su Lietuvos Respublikos Seimo kanclere Daiva Raudoniene apie vidaus auditoriaus vaidmenį organizacijoje, žvilgsnį iš šalies ir pašaukimą profesijai.

Tęsdami pokalbius su vadovais, mintimis apie vidaus audito naudą, lūkesčius, vidaus auditoriaus darbinę patirtį bei savybes, kurios padėjo siekiant karjeros, paprašėme pasidalinti buvusios Lietuvos banko Vidaus audito skyriaus vadovės, dabartinės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos viršininkės Editos Janušienės.

Vasarą pradedame klausdami ir ieškodami atsakymų, kokia yra tikroji vidaus audito vertė ir nauda, kokios savybės reikalingos vidaus auditoriui ir kas padėtų didinti pasitikėjimą vidaus auditu. Tuo tikslu kalbinsime įvairių organizacijų vadovus, valdybos narius ir kiekvieną savaitę dalinsimės su jumis pašnekovų išsakytomis mintimis.

Šį kartą apie vidaus auditorių darbą, patirtį ir teikiamą naudą savo nuomone ir įžvalgomis paprašėme pasidalinti Valstybės kontrolierių Arūną Dulkį.

Vidaus audito žinomumo mėnesiui paminėti Klaipėdoje vidaus auditorių asociacijos nariai ir besiruošiantys jais tapti kviečiami bendriems pietums - 2018 m. gegužės 29 d. 12 val. Coco restobare, Žvejų g. 10.

Programoje – kolegiškas pabendravimas.

Visus norinčius ir galinčius kviečiame prisijungti!

Ką pasiimti? Gerą nuotaiką!

Gerbiami Vidaus auditorių asociacijos nariai,

Tarptautinis vidaus auditorių institutas (IIA Global), kurio nariu yra Lietuvos Vidaus auditorių asociacija, atsisako paraiškos mokesčio (iki 230 JAV dolerių vertės), siekiant CIA (Certified Internal Auditor) pažymėjimo, taip pat siūloma nuolaida CIA egzaminų pasirengimui – 25% CIA mokymosi sistemai bei paruošiamiesiems egzamino klausimams. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Dirbdami vidaus auditoriumi, atliekame svarbų vaidmenį žinomumo apie profesiją srityje, todėl būtent šį mėnesį nepraleiskime progos populiarinti savo profesiją tarp bendradarbių ir vadovų! 

Galime:

Kviečiame  Vidaus auditorių asociacijos narius 2018 m. gegužės 17 d. (ketvirtadienį) 17:00 val. į iškylą žalioje erdvėje prie Baltojo tilto.

Programoje – kolegiškas pabendravimas ir bandelės. Norėtume žinoti planuojančių dalyvauti skaičių, todėl maloniai prašome užsiregistruoti iki 2018 gegužės 16 d.  

Ką pasiimti? Pledus, kavos/arbatos ir gerą nuotaiką!

 

VAA valdyba

Norime informuoti apie Vidaus auditorių asociacijos Visuotinio narių susirinkimo, kuris įvyko 2018 m. balandžio 26 d., bei elektroninio balsavimo rezultatus.

Iš viso balsavime dalyvavo 63 nariai, iš viso narių skaičius balsavimo metu - 194, kvorumas susidarė.

Puslapiai