VAA naujienos

Citco Vilnius kviečia prie komandos prisijungti vidaus auditorių.

Visą informaciją apie kompaniją ir vidaus auditoriaus darbo poziciją rasite pridedame darbo pasiūlyme. 

2018 m. balandžio 26 d. 16:00 val. viešbučio ”Grata Hotel” (Vytenio g. 9, Vilnius) konferencijų salėje šaukiamas Vidaus auditorių asociacijos (toliau – Asociacijos) visuotinis narių susirinkimas. Susirinkimo sušaukimo iniciatorius – Asociacijos valdybos pirmininkas.

Jei keičiasi Jūsų, kaip VAA nario kontaktiniai duomenys, prašome informuoti VAA elektroniniu paštu info@vaa.lt, kad galėtume juos atnaujinti.

Mieli VAA nariai,

Kaip ir kasmet, artėja metinis ataskaitinis VAA narių susirinkimas, kuris šiemet bus rinkiminis – praėjus dvejiems metams renkama nauja VAA valdyba.

Tarptautinis vidaus auditorių institutas (Global IIA) siūlo visą eilę sertifikatų vidaus audito srities profesionalams, pradedant nuo bendro – vidaus auditoriaus – sertifikato iki specializuotų, atsižvelgiant į sritį, kurioje konkrečiai auditorius dirba ar kuria domisi.  

Sertifikatų įgijimas: padeda įgyjant pasitikėjimą ir pagarbą; suteikia daugiau galimybių kilti karjeros laiptais; parodo norą investuoti į savo profesinį tobulėjimą; rodo atsakomybę, įsipareigojimą vidaus audito profesijai; skatina ir padeda tobulinti žinias ir įgūdžius vidaus audito srityje.

Siūlomi sertifikatai: CIA, CGAP, CCSA, CFSA, CRMA, QIAL, CPSA ir CPEA.

​Tarptautinis vidaus auditorių institutas paruošė praktinius testus, kurie padės įvertinti Jūsų žinias ir pasirengimo laikyti CIA egzaminus lygį.

Kiekvienais metais turite teisę dalį savo sumokėto pajamų mokesčio skirti paramai. Norėdami prisidėti prie prie vidaus audito, vidaus kontrolės, rizikos valdymo sričių tobulinimo Lietuvoje, paramos gavėju galite rinktis Vidaus auditorių asociaciją (VAA).

Parama skiriama iki gegužės 1 d. užpildžius ir pateikus VMI Prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) politinėms partijoms FR0512 v.3 (pavyzdys). Reikalingi prašymui rekvizitai - paramos gavėjo juridinio asmens kodas 124111729.

Džiaugiamės veikdami kartu!

Tarptautinis vidaus auditorių institutas paskelbė apie planuojamus pokyčius, įtakosiančius egzaminus, kurie skirti tarptautiniam vidaus auditoriaus sertifikatui CIA įgyti: ruošiami egzaminų struktūros ir turinio pakeitimai, kurie, planuojama, įsigalios nuo 2019 m.

Išsamesnę informaciją rasite Instituto svetainėje https://na.theiia.org/certification/CIA-Certification/Pages/cia-exam-why....

Pastaraisiais metais vis pasigirsta perspėjimų ir pavyzdžių apie geros kultūros stygių organizacijose ir kad tai gali nuvilti investuotojų ar kitų suinteresuotų asmenų lūkesčius, o vidaus auditoriaus vaidmuo šiame kontekste yra vertinamas, kaip itin svarbus. 

VAA nariai nuorodoje https://global.theiia.org/news/Pages/New-Report-from-IIA-Australia-Manag... gali rasti Australijos vidaus auditorių instituto išleistą leidinį "Kultūros valdymas - gerosios praktikos gairės" (angl. - "Managing Culture – A Good Practice Guide").

VAA, siekdama užtikrinti platesnį atstovavimą VAA nariams, džiaugiasi ir vertina VAA narių indėlį ir pastangas prisidedant prie šio tikslo įgyvendinimo.

VAA atstovo Kauno apskričiai Vyganto Maulės darbus nuo 2017 m. lapkričio mėnesio perima VAA narys, Aukštaitijos kredito unijos Vidaus audito tarnybos vadovas, Kauno kolegijos lektorius Audrius Lukoševičius.

Tarptautinis vidaus auditorių institutas išleido specialų leidinį vidaus auditoriams apie dirbtinį intelektą - angl. "Artificial Intelligence – Considerations for the Profession of Internal Auditing”.

VAA veiklos 20 metų sukaktį VAA nariai minėjo ne tik šių metų gegužės mėnesį vykusios jubiliejinės tarptautinės konferencijos metu, bet ir prasidėjus rudeniui susibūrę natūralios gamtos apsuptyje įsikūrusiame kaimo turizmo paslaugų ir pramogų komplekse „Riterio krantas“. Į susitikimą rinkosi kolegos iš įvairių įmonių ir organizacijų, sektorių, Lietuvos miestų. Tai buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti, išbandyti save, kaip komandos narį, smagiai praleisti laiką varžantis su kolegomis nuotykių ekspertų surengtame smegenų žaidimo turnyre.

Naujose rekomenduojamose gairėse „Vidaus audito veiklos nuostatų modelis“ (anglų k. Model Internal Audit Activity Charter) pateikiami praktiniai patarimai ir pavyzdžiai sudarant vidaus audito veiklos nuostatus.

Gairės “Didžiųjų duomenų suvokimas ir auditavimas” (anglų k. Understanding and Auditing Big Data) padės vidaus auditoriams suprasti tokius didžiųjų duomenų aspektus kaip strateginiai tikslai, sėkmės kriterijai, valdymo ir veiklos procesai, technologijos, įrankiai ir kt. Taip pat padės suprasti pagrindines rizikas, iššūkius ir pavyzdines kontrolės priemones, kurios turėtų būti apsvarstomos planuojant didžiųjų duomenų auditą. 

VAA svetainė www.vaa.lt nuolat vystoma ir tobulinama. Džiaugiamės pranešdami, kad svetainėje jau turime sukurtą VAA nariams skirtą erdvę! Joje bus talpinama tik nariams skirta informacija.

Siekiame ir tikimės, kad VAA nariams skirta erdvė taps mūsų saugaus komunikavimo įrankiu.

Dirbdami vidaus auditoriumi, atliekame svarbų vaidmenį žinomumo apie profesiją srityje, todėl būtent šį mėnesį nepraleiskime progos populiarinti savo profesiją tarp bendradarbių ir vadovų!

Pasisemti idėjų ir nemokamai parsisiųsti profesijos žinomumo didinimo pavyzdžių galite paspaudę nuorodą: https://na.theiia.org/about-us/about-ia/Pages/Promoting-the-Profession.aspx.

Mūsų profesija - mūsų pasididžiavimas!

Džiaugiamės dalindamiesi žinia, kad 2016 m. gruodžio 14 d. VAA pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su asociacija ISACA Lietuva - nepriklausoma, nepelno siekiančia tarptautine organizacija, vienijančia profesionalus, kurie kuria ir taiko pažangias informacijos bei susijusių technologijų valdymo žinias ir praktikas. Pasirašant memorandumą, VAA atstovavo Valdybos pirmininkė Rita Martišienė, asociaciją ISACA Lietuva – pirmininkas Dainius Jakimavičius.  

VAA Valdybos pirmininkė Rita Martišienės atkreipė dėmesį, kad bendradarbiavimas grindžiamas vykdomų veiklų tarpusavio ryšiu bei tikslų suderinamumu, siekimu užtikrinti savo narių profesionalumą, profesijų reikšmingumą darbo rinkoje ir sustiprinti veiklos svarbą viešojoje erdvėje. Pasak asociacijos ISACA Lietuva pirmininko Dainiaus Jakimavičiaus, ISACA Lietuva bendradarbiavimas su VAA suteiks papildomų galimybių organizacijoms kartu tobulėti, mokytis ir dirbti vidaus kontrolės bei IT valdymo srityse.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja Tarptautinių vidaus audito profesinės praktikos standartų (TVAPPS) redakcija.

Praėjusią savaitę, 2016 m. rugpjūčio 23 d. 17 val. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Vidaus auditorių asociacija ir Rizikos valdymo profesionalų asociacija (http://www.riskbaltics.eu/), siekdamos bendro supratimo ir suderinamumo rizikos valdymo bei kontrolės klausimais visuose organizacijų lygiuose (kontrolės, administravimo, vykdomosiose bei kitose grandyse) bei šių sričių reglamentavime, pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Asociacijos susitarė dalintis informacija bei patirtimi, organizuoti bendrus projektus, susijusius su vidaus kontrolės, vidaus audito bei rizikos valdymo klausimais, palaikyti viena kitos iniciatyvas teikiant pasiūlymus įstatymų leidėjams bei bendradarbiauti kitose srityse. Tai - svarbus žingsnis siekiant bendro supratimo ir nuoseklios strategijos rizikos valdymo bei vidaus kontrolės sistemų taikyme Lietuvoje.  

Tarptautinis vidaus auditorių institutas kviečia apsilankyti elektroninėje parduotuvėje ir įsigyti suvenyrų su sertifikatų CIA, CRMA, CGAP ir QIAL logotipais.

Tai gali būti puiki dovana ar paskatinimas draugui, kolegai, darbuotojui ar partneriui.

E-parduotuvę rasite paspaudę nuorodą: https://www.co-store.com/iiacertification

VAA Valdyba, siekdama aktyvinti VAA veiklą ir atsižvelgusi į narių pasiskirstymą Lietuvos teritorijoje, 2016 m. gegužės mėn. pabaigoje patvirtino VAA atstovus apskrityse (savanorystės pagrindu). VAA atstovu Kauno apskrityje išrinktas VAA narys, Lietuvos Centrinės kredito unijos Kredito unijų priežiūros departamento vadovas Vygantas Maulė; VAA atstovu Klaipėdos apskrityje – VAA narė, AB „Klaipėdos nafta“ vidaus auditorė Dalia Vaserė.

Vidaus auditorių asociacija, siekdama interneto svetainėje pateikti daugiau naudingos ir aktualios informacijos, kviečia iniciatyvius narius – savanorius prisidėti prie informacijos VAA svetainei rengimo.

Labai laukiame tiek nuomonių, kokią informaciją būtų naudinga rasti svetainėje, tiek norinčių ir galinčių ją parengti arba išversti iš anglų kalbos į lietuvių kalbą.    

Rita MartišienėĮpusėjus naujai išrinktos VAA Valdybos kadencijai, savaitraštis „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ kalbino VAA Valdybos pirmininkę Ritą Martišienę ir domėjosi vidaus auditorių aktualijomis. Pirmininkė pasidalino įžvalgomis apie savo asmeninę patirtį,