VAA naujienos

Vasara jau įsibėgėja, lepindama šiltais orais, o retkarčiais iškrėsdama vieną kitą šlapią ar vėjo gūsiais paženklintą pokštą. Tuo pačiu, pilnu tempu įsibėgėja ir Asociacijos naujosios valdybos veikla. Tiesa, artimiausiu metu ją keletui savaičių pristabdys atostogų metas, bet prieš atitrūkdama nuo darbų, noriu visiems asociacijos nariams papasakoti, kuo valdyba gyveno ir ką nuveikė per tuos porą, nuo balandžio rinkimų praėjusių mėnesių.

Vidaus auditorių asociacijos valdybos pirmininkė Ina Lukošienė

 

Apie audito naudą įmonėje bei ko valdybos nariai tikisi iš vidaus audito kalbinome AB „Klaipėdos nafta“ valdybos pirmininką, UAB „ACC Distribution" valdybos narį, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Alumni draugijos tarybos narį, tarybos pirmininką Giedrių Dusevičių. 

AB „Klaipėdos nafta“ valdybos pirmininkas Giedrius Dusevičius

Vasarai įsibėgėjus, šią savaitę dalijamės dar vienu įdomiu pokalbiu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministru Roku Masiuliu apie tai, ko aukščiausio lygmens vadovai tikisi iš vidaus audito, ką profesionalus vidaus auditorius privalo išmokti ir kokia yra tikroji vidaus audito nauda ir paskirtis organizacijoje.

LR Susisiekimo ministras Rokas Masiulis

Tęsiant pokalbius su vadovais šią savaitę dalijamės dar vienu įdomiu ir įkvepiančiu  pokalbiu apie vidaus auditoriaus profesiją, reikalavimus šios srities profesionalų, aukštos kvalifikacijos specialistų kompetencijoms, užtikrinančioms gebėjimą iš tikrųjų pagelbėti, patarti ir prisidėti prie geresnės įmonės – geresnės visuomenės – geresnės valstybės kūrimo. Apie tai, kokia vidaus audito nauda įmonėje, kuriai atstovauja ir ko tikisi iš vidaus audito kalbėjome su AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininku Romu Švedu, kuris taip pat yra nepriklausomas valdybos narys, JT Ekonominės komisijos Europai ESPOO Konvencijos (UNECE) Vykdomojo komiteto pirmininkas, ES Energetikos reguliatorių bendradarbiavimo agentūros (ACER) Administracinės tarybos pakaitinis narys, VU TSPMI lektorius, nepriklausomas ekspertas.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininkas Romas Švedas

Šią savaitę publikuojame Ryčio Ambrazevičiaus, asociacijos „Baltic Institute of Corporate Governance“ prezidento, EPSO-G valdybos nario ir pirmininko mintis apie vidaus auditą.

Šios savaitės pokalbis su Lietuvos Respublikos Seimo kanclere Daiva Raudoniene apie vidaus auditoriaus vaidmenį organizacijoje, žvilgsnį iš šalies ir pašaukimą profesijai.

Tęsdami pokalbius su vadovais, mintimis apie vidaus audito naudą, lūkesčius, vidaus auditoriaus darbinę patirtį bei savybes, kurios padėjo siekiant karjeros, paprašėme pasidalinti buvusios Lietuvos banko Vidaus audito skyriaus vadovės, dabartinės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos viršininkės Editos Janušienės.

Vasarą pradedame klausdami ir ieškodami atsakymų, kokia yra tikroji vidaus audito vertė ir nauda, kokios savybės reikalingos vidaus auditoriui ir kas padėtų didinti pasitikėjimą vidaus auditu. Tuo tikslu kalbinsime įvairių organizacijų vadovus, valdybos narius ir kiekvieną savaitę dalinsimės su jumis pašnekovų išsakytomis mintimis.

Šį kartą apie vidaus auditorių darbą, patirtį ir teikiamą naudą savo nuomone ir įžvalgomis paprašėme pasidalinti Valstybės kontrolierių Arūną Dulkį.

Vidaus audito žinomumo mėnesiui paminėti Klaipėdoje vidaus auditorių asociacijos nariai ir besiruošiantys jais tapti kviečiami bendriems pietums - 2018 m. gegužės 29 d. 12 val. Coco restobare, Žvejų g. 10.

Programoje – kolegiškas pabendravimas.

Visus norinčius ir galinčius kviečiame prisijungti!

Ką pasiimti? Gerą nuotaiką!

Gerbiami Vidaus auditorių asociacijos nariai,

Tarptautinis vidaus auditorių institutas (IIA Global), kurio nariu yra Lietuvos Vidaus auditorių asociacija, atsisako paraiškos mokesčio (iki 230 JAV dolerių vertės), siekiant CIA (Certified Internal Auditor) pažymėjimo, taip pat siūloma nuolaida CIA egzaminų pasirengimui – 25% CIA mokymosi sistemai bei paruošiamiesiems egzamino klausimams. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Dirbdami vidaus auditoriumi, atliekame svarbų vaidmenį žinomumo apie profesiją srityje, todėl būtent šį mėnesį nepraleiskime progos populiarinti savo profesiją tarp bendradarbių ir vadovų! 

Galime:

Kviečiame  Vidaus auditorių asociacijos narius 2018 m. gegužės 17 d. (ketvirtadienį) 17:00 val. į iškylą žalioje erdvėje prie Baltojo tilto.

Programoje – kolegiškas pabendravimas ir bandelės. Norėtume žinoti planuojančių dalyvauti skaičių, todėl maloniai prašome užsiregistruoti iki 2018 gegužės 16 d.  

Ką pasiimti? Pledus, kavos/arbatos ir gerą nuotaiką!

 

VAA valdyba

Norime informuoti apie Vidaus auditorių asociacijos Visuotinio narių susirinkimo, kuris įvyko 2018 m. balandžio 26 d., bei elektroninio balsavimo rezultatus.

Iš viso balsavime dalyvavo 63 nariai, iš viso narių skaičius balsavimo metu - 194, kvorumas susidarė.

2018 m. balandžio 26 d. 16:00 val. viešbučio ”Grata Hotel” (Vytenio g. 9, Vilnius) konferencijų salėje šaukiamas Vidaus auditorių asociacijos (toliau – Asociacijos) visuotinis narių susirinkimas. Susirinkimo sušaukimo iniciatorius – Asociacijos valdybos pirmininkas.

Jei keičiasi Jūsų, kaip VAA nario kontaktiniai duomenys, prašome informuoti VAA elektroniniu paštu info@vaa.lt, kad galėtume juos atnaujinti.

Mieli VAA nariai,

Kaip ir kasmet, artėja metinis ataskaitinis VAA narių susirinkimas, kuris šiemet bus rinkiminis – praėjus dvejiems metams renkama nauja VAA valdyba.

Tarptautinis vidaus auditorių institutas (Global IIA) siūlo visą eilę sertifikatų vidaus audito srities profesionalams, pradedant nuo bendro – vidaus auditoriaus – sertifikato iki specializuotų, atsižvelgiant į sritį, kurioje konkrečiai auditorius dirba ar kuria domisi.  

Sertifikatų įgijimas: padeda įgyjant pasitikėjimą ir pagarbą; suteikia daugiau galimybių kilti karjeros laiptais; parodo norą investuoti į savo profesinį tobulėjimą; rodo atsakomybę, įsipareigojimą vidaus audito profesijai; skatina ir padeda tobulinti žinias ir įgūdžius vidaus audito srityje.

Siūlomi sertifikatai: CIA, CGAP, CCSA, CFSA, CRMA, QIAL, CPSA ir CPEA.

​Tarptautinis vidaus auditorių institutas paruošė praktinius testus, kurie padės įvertinti Jūsų žinias ir pasirengimo laikyti CIA egzaminus lygį.

Kiekvienais metais turite teisę dalį savo sumokėto pajamų mokesčio skirti paramai. Norėdami prisidėti prie prie vidaus audito, vidaus kontrolės, rizikos valdymo sričių tobulinimo Lietuvoje, paramos gavėju galite rinktis Vidaus auditorių asociaciją (VAA).

Parama skiriama iki gegužės 1 d. užpildžius ir pateikus VMI Prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) politinėms partijoms FR0512 v.3 (pavyzdys). Reikalingi prašymui rekvizitai - paramos gavėjo juridinio asmens kodas 124111729.

Džiaugiamės veikdami kartu!

Tarptautinis vidaus auditorių institutas paskelbė apie planuojamus pokyčius, įtakosiančius egzaminus, kurie skirti tarptautiniam vidaus auditoriaus sertifikatui CIA įgyti: ruošiami egzaminų struktūros ir turinio pakeitimai, kurie, planuojama, įsigalios nuo 2019 m.

Išsamesnę informaciją rasite Instituto svetainėje https://na.theiia.org/certification/CIA-Certification/Pages/cia-exam-why....

Pastaraisiais metais vis pasigirsta perspėjimų ir pavyzdžių apie geros kultūros stygių organizacijose ir kad tai gali nuvilti investuotojų ar kitų suinteresuotų asmenų lūkesčius, o vidaus auditoriaus vaidmuo šiame kontekste yra vertinamas, kaip itin svarbus. 

VAA nariai nuorodoje https://global.theiia.org/news/Pages/New-Report-from-IIA-Australia-Manag... gali rasti Australijos vidaus auditorių instituto išleistą leidinį "Kultūros valdymas - gerosios praktikos gairės" (angl. - "Managing Culture – A Good Practice Guide").

VAA, siekdama užtikrinti platesnį atstovavimą VAA nariams, džiaugiasi ir vertina VAA narių indėlį ir pastangas prisidedant prie šio tikslo įgyvendinimo.

VAA atstovo Kauno apskričiai Vyganto Maulės darbus nuo 2017 m. lapkričio mėnesio perima VAA narys, Aukštaitijos kredito unijos Vidaus audito tarnybos vadovas, Kauno kolegijos lektorius Audrius Lukoševičius.

Tarptautinis vidaus auditorių institutas išleido specialų leidinį vidaus auditoriams apie dirbtinį intelektą - angl. "Artificial Intelligence – Considerations for the Profession of Internal Auditing”.

VAA veiklos 20 metų sukaktį VAA nariai minėjo ne tik šių metų gegužės mėnesį vykusios jubiliejinės tarptautinės konferencijos metu, bet ir prasidėjus rudeniui susibūrę natūralios gamtos apsuptyje įsikūrusiame kaimo turizmo paslaugų ir pramogų komplekse „Riterio krantas“. Į susitikimą rinkosi kolegos iš įvairių įmonių ir organizacijų, sektorių, Lietuvos miestų. Tai buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti, išbandyti save, kaip komandos narį, smagiai praleisti laiką varžantis su kolegomis nuotykių ekspertų surengtame smegenų žaidimo turnyre.

Puslapiai