Įspūdžiai iš VAA konferencijos

2017 m. gegužės 4 d. Vilniuje įvyko Tarptautinė vidaus auditorių konferencija, skirta VAA 20-ajam gimtadieniui paminėti. Organizatorių, pranešėjų, dalyvių ir svečių dėka renginys tapo svarbiu įvykiu vidaus auditorių bendruomenei, buvo puiki proga kolegoms susitikti ir pabendrauti, praturtino žiniomis ir įspūdžiais tiek profesinėje, tiek asmenybės tobulinimo srityje.

Konferencijos dalyvius sveikino LR Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė bei Savivaldybių kontrolierių asociacijos prezidentas Juozas Vaičiulis. Sulaukėme garbingo svečio - Jean-Pierre Garitte, Tarptautinio rizikos valdymo ir vidaus audito profesionalo, buvusio Tarptautinio vidaus auditorių instituto valdybos pirmininko, kuris dalinosi įžvalgomis apie efektyviausius vidaus auditorių bruožus, darytinus arba nedarytinus dalykus. Polona Pergar Guzaj, Slovėnijos vidaus auditorių asociacijos prezidentė, turinti didelę praktiką gamybos ir finansiniame sektoriuose, bei Tina Tomar Pfajfar, Slovėnijos vidaus auditorių instituto Vidaus audito komiteto prezidentė, patyrusi rizikų valdymo audito privačiame bei viešajame sektoriuje specialistė, dialogo forma vadovo ir vidaus auditoriaus vaidmenyse diskutavo, kaip vidaus auditoriui padėti vadovybei tobulinti įmonės rizikos valdymą. Aktualia šių dienų kultūros ir elgsenos vertinimo tema kalbėjo svečias iš Olandijos – Alex Hilgevoord, Olandijos banko Vidaus audito departamento vadovas, buvęs Centrinio Banko vidaus auditorių darbo grupės, atsakingos už vidaus audito kultūros ir elgsenos centriniuose bankuose diegimą, pirmininkas. Įspūdingai konferencijoje duris į kibernetinio saugumo pasaulį pravėrė Vilius Benetis, tarptautinio masto kibernetinio saugumo tyrėjas. Stephen Grossman, tyrėjas, žvalgybos specialistas bei minties lyderis iš Didžiosios Britanijos dalinosi patirtimi ir praktika apie tiriamąjį interviu ir apgaulės aptikimo metodus. Renginio pabaigoje konferencijos dalyviams buvo suteikta ypatinga galimybė iš Lauro Balaišos, verslo vadybos konsultanto ir mokytojo, pasisemti patirties, kaip mąstymas veikia realybę, ir išbandyti save.

Kitą dieną po konferencijos vyko mokymai, kuriuose vidaus auditoriai turėjo puikią progą įgyti žinių iš Jean-Pierre Garitte. Dalyviai praleido intensyvią dieną gilindamiesi į efektyvaus vidaus auditoriaus įrankių ir technikos teoriją, įvairių pasaulio šalių praktiką, dirbdami grupėse, diskutuodami. Jean-Pierre Garitte dalinosi asmenine ilgamečio darbo patirtimi ir sėkmės receptais.

Tikime, kad konferencija jau prisidėjo ar dar prisidės prie vidaus auditorių efektyvumo darbe didinimo. Taip pat ji tikrai yra įkvėpimas VAA renginiams ateityje! 

 

VAA informacija