Ilgametės Europos geležinkelių bendrovių vidaus auditorių susitikimų tradicijos

Europos geležinkelių bendrovių vidaus auditoriai puoselėja tradiciją susitikti su kolegomis ir dalintis profesine patirtimi. AB „Lietuvos geležinkeliai“ vidaus auditoriai yra vieni iš šių susitikimų dalyvių. Paprašėme AB „Lietuvos geležinkeliai“ Vidaus audito skyriaus Vidaus audito sektoriaus viršininkės Nomedos Patackienės pasidalinti susitikimų įspūdžiais.

Žinome, kad aktyviai palaikote tradiciją dalintis patirtimi su sektoriaus kolegomis. Kaip rengiami šie susitikimai ir ko iš jų tikimasi?

AB „Lietuvos geležinkeliai“ vidaus auditoriai, siekdami glaudaus ryšio su kitų Europos šalių geležinkelių bendrovių vidaus auditoriais ir dalinimosi praktine patirtimi, aktyviai dalyvauja Europos geležinkelių vidaus audito atstovų susitikimuose. Jau 21 metus kiekvieną gegužę yra organizuojami Europos geležinkelių bendrovių vidaus auditorių apvalaus stalo susitikimai (angl. - European Round Table), kurie vyksta vis kitoje šalyje. Tokio pobūdžio susitikimai skirti Europos geležinkelių bendrovių vidaus audito struktūrinių padalinių darbo rezultatams aptarti, pasidalinti patirtimi atliekant strateginės reikšmės ar specifinius auditus bei pasikeisti nuomonėmis apie probleminius vidaus audito klausimus.

Kaip šiemet surengtas kolegų susitikimas?

2017 m. Europos geležinkelių bendrovių vidaus auditorių apvalaus stalo susitikimo organizatorius ir šeimininkas – Austrijos kompanija OBB-Holding AG, kuri visus subūrė gegužės 18-19 d. Vienoje. Dalyviai į jį suvažiavo iš 14 Europos valstybių ir iš 18 geležinkelių bendrovių. Sulaukta vidaus audito padalinių atstovų iš OBB-Holding AG (Austrija), „Trafikverkert“ (Švedija), „Coras Iompair Eireann“ (Airija), „SNCF“ (Prancūzija), „Ferrovie Dello Stato Italiane SPA“ (Italija), „RFI“ (Italija), „TRENITALIA“ (Italija), „VR Group“ (Suomija), „SBB CFF FFS“ (Šveicarija), „TRAINOSE“ (Graikija), „SJ“ (Švedija) ir kt. Atvyko Maroko geležinkelių vidaus auditoriai. Susitikime AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovavau aš. Šiemet tai buvo septintas kartas, kai AB „Lietuvos geležinkeliai“ Vidaus audito skyriaus atstovai dalyvavo tokio pobūdžio renginyje.

Kokiais įspūdžiai iš susitikimo galite pasidalinti?

Esu įsitikinusi, kad periodiškai organizuojami apvalaus stalo susitikimai yra labai svarbūs vidaus auditoriams, nes tai puiki galimybė išgirsti naujausias užsienio šalių vidaus audito tendencijas, aktualijas, profesionalias įžvalgas ir ekspertų patarimus, kaip tobulinti vidaus audito veiklą geležinkelių transporto bendrovėse, pasidalinti patirtimi, kaip efektyviau organizuoti ir kokybiškiau atlikti vidaus auditus, siekiant sukurti kuo didesnę pridėtinę vertę bendrovei. Džiaugiuosi mūsų Vidaus audito skyriui suteikiama galimybe nuolat dalyvauti susitikimuose su kolegomis iš kitų valstybių, nes tokiu būdu mes ir patys tobulėjame, ir garsiname Lietuvos vidaus audito sistemą bei vidaus auditorius.

Šiemet vykusiame renginyje buvo tikrai įdomių ir naudingų pranešimų, skirtų aptarti audito pastebėjimų pristatymo Audito komitetui ir vadovybei pateikimo galimybes ir formas, analizuotas rekomendacijų stebėsenos rezultatų komunikavimas, diskutuota kitomis vidaus auditoriams aktualiomis temomis.

Manau, kad vienoje iš VAA organizuojamų apvalaus stalo diskusijų VAA nariams būtų vertinga plačiau pažinti susitikimų organizavimo tradiciją, gerąją kitų Europos šalių geležinkelių bendrovių vidaus auditorių praktiką, kartu aptarti profesijos aktualijas.

Dėkojame už Jūsų iniciatyvą ir laukiame VAA apvalaus stalo diskusijoje rudenį!

 
Kalbino Lina Butkevičienė